ALTERNATİF VE DESTEKLEYİCİ İLETİŞİM SİSTEMLERİ

Çünkü bir şey söyleyemiyor olması;
söyleyecek bir şeyi olmadığı anlamına gelmez.

 

HAKKIMDA

Ben Ersin Sınay! City University London- Dil ve Konuşma Terapisi bölümünden 2012 yılında mezun oldum. 2012’den itibaren Londra’da özel bir ABA (UDA) okulunda ardından İstanbul’da 2.5 yıl boyunca çeşitli okul ve özel kliniklerde çalıştım. 2016’dan beri DKT alanında Londra’da NHS’e bağlı olarak “karmaşık ihtiyaçlar” üzerine çalışıyorum. Otizm, Angelman sendromu, Down sendromu, Serebral Palsi, Rett’s, ataksi, dispraksi, sosyal iletişim bozuklukları, gecikmiş dil ve konuşma, öğrenme güçlüğü, konuşma sesi bozuklukları, yeme ve yutkunma bozuklukları gibi bir DKT’nin çalışabileceği birçok alanda okul öncesi ve erken yetişkinliğe kadar birçok yaş grubuyla çalıştım. 2018 yılından beri Alternatif ve Destekleyici İletişim Sistemleri (ADİS) üzerine uzmanlaştım. Bu süreçte Londra ve Atina’da PECS, LAMP, Grid3, PODD, eye-gaze, Talking Mats gibi ADİS üzerine birçok seminer ve kongreye katıldım, ADİS’e dair pratik deneyim edindim. Uzman Dil ve Konuşma Terapisti ünvanıyla University College London’da DKT öğrencilerine ve birçok okul, klinik ve hastanede ADİS üzerine eğitim verdim, kongrelerde konuşmacı olarak yer aldım. Süreç içerisinde Londra’da ADİS kullanıcılarını topluma kazandırmak, kullanıcılar arasında bağ kurmak ve ADİS’i toplumda normalleştirmek amacıyla ADİS toplantıları düzenledim.

Yıllardır ADİS kullanımı ve farkındalığını arttırmaya yönelik yaptığım çalışmaları blogla desteklemek için artık buradayım! ADİS’e dair bilgilendirme, materyal ve farkındalık çalışmaları www.alternatifiletisim.com ’da!

z_edited.jpg
 

HİZMETLER

ADİS'e karşı toplum bilinci oluşturmak, profesyoneller ve öğrencilerle bilgi paylaşımı yapmak, Türkiye'de ADİS kullanımını arttırmak ve ADİS ile tanışmak isteyenler için www.alternatifiletisim.com 'dayız!

 
Women Holding Hands
Konsültasyon 

Biliyoruz, bilgi paylaştıkça çoğalır.

Okul, danışmanlık merkezleri ve profesyoneller için Alternatif ve Destekleyici İletişim Sistemleri üzerine destek seansları ve takip edilen öğrencilerin konsültasyonu sürecini içerir.

 
 

Türkiye'de Dil ve Konuşma Terapistlerine ulaşmak için ziyaret etmeniz gereken adres;

DİL VE KONUŞMA TERAPİSTLERİ DERNEĞİ

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

00447427998585

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

İletiniz için teşekkürler!